Patchwork to architektura łącząca elementy różnych stylów architektonicznych. Na przykład łączy japoński styl świątynny ze stylem romańskim. Słowo „patchwork” pochodzi od opisu łączenia kawałków materiału, aby stworzyć ubranie.

Jak używać patchworku w domu?

Patchwork to technika używana przez wielu projektantów wnętrz do tworzenia różnych tekstur w domu. Jest również powszechnie używany przez artystów i innych entuzjastów majsterkowania. Technika polega na tworzeniu geometrycznych kształtów z kawałków wełny lub tkaniny i zszywaniu ich bez cięcia. Rezultatem jest mieszanka kształtów, tekstur i kolorów, które mogą dobrze pasować do Twojego projektu.

Aby użyć patchworku w domu, musisz najpierw znaleźć stary prześcieradło lub koc do pocięcia na kawałki kwadratów lub prostokątów. Następnie wybierz jeden kolor tkaniny dla każdego kształtu/tekstury, który chcesz stworzyć. Znajdź odpowiednią igłę, która pozwoli ci gładko przeszyć materiał. Na koniec zacznij zszywać swoje indywidualne kształty/tekstury w jeden spójny wzór! Wraz z postępem technologii ludzie stają się coraz bardziej kreatywni, jeśli chodzi o dekorowanie. Obecnie istnieje wiele prostych, modnych sposobów na to, aby Twoja przestrzeń mieszkalna wyglądała wyjątkowo.

Jak zrobić śliczną poszewkę na poduszkę patchworkową

Oto kilka instrukcji krok po kroku, jak zrobić uroczą, patchworkową poszewkę na poduszkę.

Krok 1: Zmierz tkaninę z tyłu poszewki na poduszkę. Upewnij się, że możesz zmieścić materiał w taśmie pomiarowej.

Krok 2: Umieść tkaninę na jednej stronie deski do prasowania lub kawałku tektury przykrytej papierowymi ręcznikami lub ściereczką, aby chronić je przed wilgocią. Załóż krawędź za krawędź i mocno dociśnij suchym żelazkiem, aż utworzysz „szew”. Powtórz to dla wszystkich stron, a następnie otwórz każdą stronę, aby były dwie warstwy zamiast jednej.

Krok 3: Weź kredę do tablicy i narysuj linie na wszystkich czterech bokach, pozostawiając około 6 cali na każdym końcu wolnego do zszycia. Rozpocznij szycie wzdłuż

Patchworkowa kołdra lub narzuta

Słowo „patchwork” ma zupełnie inne znaczenie: może to być kołdra, misterny i piękny koc lub dzieło sztuki złożone z wielu elementów. Znaczenie „patchworku” zmienia się w zależności od kontekstu; często skraca się ją do „kołdry”, która jest używana jako żeńska nazwa kocyka. Narzuta jest tworzona przez łączenie ze sobą tkanin na łóżko. Różni się od większości kołder tym, że zwykle rozciąga się tylko na szerokość materaca i służy jako pokrycie dekoracyjne lub ochronne.

 

Kilka zdań o mnie